Συμμετοχή της Σιβιτανιδείου Σχολής στη Διεθνή Έκθεση Ξύλου "MEDWOOD"

H Σιβιτανίδειος Σχολή έλαβε μέρος, για πρώτη φορά, στη Διεθνή Έκθεση ξύλου, υλικών, πρώτων υλών και τεχνολογίας για τη βιομηχανία ξύλου και επίπλου, «MEDWOOD». Η έκθεση έλαβε χώρα στο Εκθεσιακό Κέντρο Metropolitan Expo από την 1 η έως και την 4 η Απριλίου 2022. Η ειδικότητα της Επιπλοποιίας - Ξυλογλυπτικής του 3ου ΕΠΑΛ της Σιβιτανιδείου Σχολής είχε μια δυναμική παρουσία εκθέτοντας έπιπλα και αντικείμενα κατασκευασμένα από τους μαθητές. Η επισκεψιμότητα στο περίπτερο της Σχολής ήταν ιδιαίτερα μεγάλη, καθώς εταιρείες και ιδιώτες έδειξαν ενδιαφέρον για τη λειτουργία της ειδικότητας στο πλαίσιο της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης. Εξίσου σημαντική ήταν η ζήτηση αποφοίτων της Σιβιτανιδείου για εργασία, γεγονός που προστέθηκε στα οφέλη τα οποία η Σχολή αποκόμισε από τη συμμετοχή της στην Έκθεση.

Φωτογραφικό υλικό από την έκθεση: