Γραφείο Γενικού Διευθυντή Σιβιτανιδείου

Συλλυπητήρια Επιστολή

Οι λέξεις φαίνονται ανεπαρκείς για να εκφράσω τα συναισθήματά μου για την απώλεια ενός διακεκριμένου μέλους της οικογένειας της Σιβιτανιδείου Σχολής, του αγαπητού μας Μανώλη Τσαγκαράκη. Ο θάνατός του μας γεμίζει θλίψη. Όλη του τη ζωή βρέθηκε στην πρώτη γραμμή ως μάχιμος εκπαιδευτικός προσφέροντας διαρκώς αγάπη και μόρφωση στους μαθητές του.

Αγωνίστηκε πάντοτε με θάρρος, συνέπεια και εντιμότητα για τις ιδέες του. Η ευγένεια του χαρακτήρα του, η καλλιέργειά του, η δημιουργικότητά του αποτελούν πολύτιμες παρακαταθήκες για όλους μας.

Ελάχιστη απόδοση τιμής σε έναν άξιο «εργάτη» της Σχολής θα ήταν η απόδοση του ονόματός του στο Εργαστήριο Ελευθέρου Σχεδίου της ΣΔΣΤΕ, το οποίο κόσμησε με την παρουσία του.

Εκφράζω τα θερμά μου συλλυπητήρια στην οικογένεια και στους οικείους του.

Ο Γενικός Διευθυντής της ΣΔΣΤΕ

Γούλας Κων/νος