2ο ΕΠΑΛ | Διαγωνισμός Δημιουργικής Γραφής στην ποίηση (Διδακτικό έτος: 2022-2023)

Οι μαθητές του 2ου ΕΠΑΛ της Σιβιτανιδείου Σχολής έλαβαν μέρος στο 19ο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό της Ένωσης Λογοτεχνών Βορείου Ελλάδος. Διέπρεψαν τέσσερις μαθητές μας για άλλη μια φορά στη μαθητική ποίηση. Το Α΄ Βραβείο πήρε ο Ξένος Ευάγγελος, το Β΄ Βραβείο η Τομαρά Δήμητρα και το Γ’ Βραβείο οι μαθήτριες Χρυσανθακοπούλου Αναστασία και Σιζοπούλου Ελένη.
Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας που έχουν υψηλές προσδοκίες, που δεν επαναπαύονται, δεν εφησυχάζουν, προβληματίζονται για τα κοινωνικοπολιτικά δεδομένα.
Ευελπιστούμε να συνεχιστεί αυτή η προσπάθεια που δίνει τη δυνατότητα στους μαθητές να εκφραστούν, να διαχειριστούν το λόγο με έντεχνο τρόπο και να νιώσουν χαρά και ικανοποίηση μέσω της ποιητικής δημιουργίας.

Υπεύθυνες καθηγήτριες

Γκέρτσικωφ Αικατερίνη