ΕΚΔΗΛΩΣΗ «30 χρόνια Erasmus - Erasmus+ και ο ρόλος της Σιβιτανιδείου Δημόσιας Σχολής Τεχνών και Επαγγελμάτων»

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους η Γενική Διευθύντρια της Σιβιτανιδείου κα Ράνια Καλαντζή, ο κος Φώτης Κ. Αθανασόπουλος, Προϊστάμενος Διεύθυνσης Ειδικών Προγραμμάτων Διεθνών Υποτροφιών, ΙΚΥ, η Δρ. Ντρούτσα Ειρήνη, Προϊσταμένη Τμήματος Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων, ΙΚΥ, ο κος Κώστας Καλτσάς, Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ17 Ηλεκτρολόγων, Πρόεδρος ΕΤΕ. Και πλήθος εκπαιδευτικών και μαθητών.

Συντονιστής της εκδήλωσης ήταν ο κος Βασίλης Ζαφειρίου, Προϊστάμενος Τμήματος Προγραμμάτων Ευρωπαϊκής Ένωσης, Εθνικών Φορέων και Σύνδεσης με την Παραγωγή Σιβιτανιδείου Σχολής.