Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων μαθητευόμενων για συμμετοχή στο μεταλυκειακό έτος | Τάξη μαθητείας | Περιόδου 2022 -2023

Προθεσμία Υποβολής αιτήσεων

Οι ενδιαφερόμενοι θα υποβάλουν ηλεκτρονικά τις αιτήσεις συμμετοχής στο «Μεταλυκειακό έτος - Τάξη Μαθητείας» από την Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2022, ώρα 13.00 π.μ. έως και τη Δευτέρα 26 Σεπτέμβριου 2022 και ώρα 14:00 μ.μ..

Διαδικασία Υποβολής αιτήσεων

Η αίτηση καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερόμενους στη διεύθυνση https://e-mathiteia.minedu.gov.gr/ σύμφωνα με τις οδηγίες που αναρτώνται στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος διαχείρισης Μαθητείας. Σχετικές πληροφορίες στο επισυναπτόμενο αρχείο.

Οι ειδικότητες της τάξης μαθητείας που λειτουργούν στην Σιβιτανίδειο είναι :

1. ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ, ΔΙΚΤΥΩΝ & ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ για το 2ο ΕΠΑΛ ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟΥ
  2. ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ, ΨΥΞΗΣ, ΑΕΡΙΣΜΟΥ & ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ για το 3ο ΕΠΑΛ ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟΥ

Για το πλήρες έγγραφο κάντε κλικ ΕΔΩ