Εκπαιδευτικές δράσεις Δεκεμβρίου 2022 | 2ο ΕΠΑΛ Σιβιτνιδείου ΔΣΤΕ

7 έως 12 Δεκεμβρίου

Πενθήμερη εκπαιδευτική πολιτιστική εκδρομή σε Χανιά, Ρέθυμνο και Ηράκλειο που περιλάμβανε επισκέψεις :
  • στους Τάφους των Βενιζέλων
  • τη Μονή Αρκαδίου
  • τον Αρχαιολογικό χώρο της Κνωσού και
  • το Ενυδρείο Ηρακλείου
Συνοδοί καθηγητές : κ. Δαμιανής Ξ, κα. Διακοπούλου Ι, κ. Γκιζέλης Α και κα. Καρούση Ε

9 Δεκεμβρίου

Εκπαιδευτική επίσκεψη του τμήματος ΓΟΔ  στο Μουσείο Ισλαμικής Τέχνης στο ιστορικό κέντρο της Αθήνας κοντά στον αρχαιολογικό χώρο του Κεραμεικού.

Συνοδοί καθηγητές : κα.Καζαντζίδου Μ. και κ.Μανίκα Ν.

16 έως 18 Δεκεμβρίου

Τριήμερη εκπαιδευτική περιβαλλοντική εκδρομή στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Καρπενησίου, που περιλάμβανε πεζοπορία στο Ελατόδασος των Αγράφων, περιηγήσεις στην ευρύτερη περιοχή και επίσκεψη στο Μεγάλο Χωριό Ευρυτανίας

Συνοδοί καθηγητές : κ.Κουτουλάκος Χ, κα. Διακοπούλου Ι, κ. Γκιζέλης Α και
κα. Καρούση Ε

17 Δεκεμβρίου

Τη δράση ανέλαβαν οι εκπαιδευτικοί : κα. Παπαπαύλου Π, κα. Γκέρτσικωφ Α και κα. Πασιάκου

21 Δεκεμβρίου

Το τμήμα Α3 πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στο Πολεμικό Μουσείο

Συνοδοί καθηγητές : κ. Γκιζέλης Α και  κα. Βατουσιάδου Ε.