Ιατρείο Ιδρύματος | ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ (11,12,13 & 14/12/23) ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΜΜΥΡΟΠΑΘΕΙΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Ο Σύλλογος Εθελοντών Αιμοδοτών (Σ.Ε.Α) Σιβιτανιδείου Ιδρύματος είναι από τους μεγαλύτερους, σε προσφορά αίματος, συλλόγους των εκπαιδευτικών μονάδων της χώρας, συμβάλλοντας έτσι στον στόχο της αυτάρκειας  αίματος και παραγώγων του  σε εθνικό επίπεδο.

Οι ανάγκες σε αίμα των Νοσοκομείων της δοκιμαζόμενης περιοχής της Θεσσαλίας προβλέπονται αυξημένες ειδικά την περίοδο των εορτών των Χριστουγέννων.

Για το λόγο αυτό η Διοίκηση του Ιδρύματος, με την μέριμνα του Τμήματος Υγείας και Πρόνοιας της Σχολής και την πολύτιμη συμπαράσταση των διευθυντών και των εκπαιδευτικών των Σχολικών μονάδων, αποφάσισε να αφιερώσει την τακτική αιμοδοσία του Ιδρύματος, που θα πραγματοποιηθεί στις 11,12,13 και 14 Δεκεμβρίου, στους πληγέντες από τις πλημμύρες στην περιοχή της Θεσσαλίας.

Ας δείξουμε έμπρακτα την αλληλεγγύη μας στους δοκιμαζόμενους συνανθρώπους μας.