Έναρξη συνεργασίας της Σιβιτανιδείου Σχολής με την GROHE Hellas

Την Τρίτη 28-11-2023 πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια του προγράμματος συνεργασίας της Σιβιτανιδείου Σχολής με την GROHE Hellas, μέλος του ιαπωνικού ομίλου LIXIL, που αφορά το παγκόσμιο εκπαιδευτικό πρόγραμμα Grohe GIVE Academy. Παραδόθηκαν στους μαθητές τα starter kit και έγινε η παρουσίαση του εκπαιδευτικού εξοπλισμού από τον τεχνικό υπεύθυνο της εταιρείας. Ο Γενικός Διευθυντής της ΣΔΣΤΕ κ. Κωνσταντίνος Γούλας, ο κ. Μουρίκης και η κα. Martina Džoja Barišić εκ μέρους της εταιρείας, τόνισαν τα οφέλη της συνεργασίας για τους μελλοντικούς επαγγελματίες υδραυλικούς, καθώς θα έχουν ένα επιπλέον αξιόπιστο εκπαιδευτικό εργαλείο σύμμαχο στην άρτια εκπαίδευσή τους. Με την ευκαιρία αυτής της συνεργασίας, το Εργαστήριο Υδραυλικών Εγκαταστάσεων αναβαθμίστηκε με σύγχρονο και κατάλληλο εξοπλισμό.

Η Διοίκηση της ΣΔΣΤΕ είναι σταθερά προσανατολισμένη στην κατεύθυνση της διαρκούς αναβάθμισης των Εργαστηρίων της, ώστε αυτά να καλύπτουν τις ανάγκες μιας σύγχρονης επαγγελματικής εκπαίδευσης.

Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό από την εκδήλωση