Η Σιβιτανίδειος Σχολή στην 1η διεθνή έκθεση Industry TEC

Η Σιβιτανίδειος Σχολή, αποδεχόμενη την πρόσκληση των διοργανωτών της 1ης Διεθνούς Έκθεσης Industry TEC, με επίκεντρο τη βιομηχανία, το βιομηχανικό εξοπλισμό και τη συνεισφορά της επαγγελματικής εκπαίδευσης στη βιομηχανική ανάπτυξη της χώρας, συμμετείχε με ένα ξεχωριστό "περίπτερο" με το οποίο παρουσίασε το έργο της. Την άρτια παρουσίαση του "περιπτέρου" είχε αναλάβει η διεύθυνση του εργαστηριακού κέντρου της Σχολής μας και οι καθηγητές του. Τα έργα μαθητών της Σιβιτανιδείου που παρουσιάστηκαν, τράβηξαν το βλέμμα των επισκεπτών, ενώ πλήθος εταιρειών εξέφρασαν το ενδιαφέρον τους για ισχυρότερη συνεργασία με τη Σχολή, με σκοπό την απορρόφηση αποφοίτων μας. Ο Γενικός Διευθυντής, κ. Γούλας Κωνσταντίνος, παρέλαβε βραβείο για την συνεισφορά της Σιβιτανιδείου Σχολής στην τεχνική εκπαίδευση και απηύθυνε χαιρετισμό στα εγκαίνια της διεθνούς έκθεσης.

Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό από την έκθεση