Εκπαιδευτικές δράσεις Φεβρουαρίου 2023 | 2ο ΕΠΑΛ Σιβιτανιδείου ΔΣΤΕ

9 Φεβρουαρίου

Οι μαθητές του ΓΗΓ επισκέφθηκαν στα εκπαιδευτικής επίσκεψης, το μηχανοστάσιο της εταιρείας Αττικό μετρό στα  ΣΕΠΟΛΙΑ

Συνοδοί καθηγητές : κ.Καραβάνας Κ. και κ. Αντωνόπουλος Α.

10 Φεβρουαρίου

Δημιουργία Ποδοσφαιρικών Ομάδων 5x5 2ου ΕΠΑΛ και έναρξη σχολικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, με συντονιστή τον καθηγητή κ. Λιαρμακόπουλο Β.

13 Φεβρουαρίου

Οι μαθητές του ΓΗΝ επισκέφθηκαν τις εγκαταστάσεις του ραδιοφωνικού σταθμού SPOR-FM στα πλαίσια του μαθήματος ‘’Παραγωγή και επεξεργασία Σήματος’’ .
Συνοδοί καθηγητές : κ.Βίγλατζης Α και κ.Αναγνώστου Γ.

13,14 και 16 Φεβρουαρίου

Οι μαθητές των Α5, Α3 και ΓΟΔ αντίστοιχα επισκέφθηκαν το Ίδρυμα Βουλής και συμμετείχαν στο βιωματικό εκπαιδευτικό πρόγραμμα "Σήκω ψυχή μου".
Συνοδοί καθηγητές : κα .Παντζούρη Ε, κα.Καρούση Ε, κ.Γκιζέλης Α, κ.Πιζάνιας Α, κα.Καζαντζίδου Μ.  και κα.Μανίκα Ν.
Τη δράση συντόνισε η υποδιευθύντρια κα Διακοπούλου Ιωάννα

14 και 16 Φεβρουαρίου

Οι μαθητές των ΒΗΛ2 και ΒΗΛ1 επισκέφθηκαν τις εγκαταστάσεις του Κέντρου Ελέγχου και Λειτουργίας Συντάγματος του Μετρό Αθήνας.
Συνοδοί καθηγητές : κ.Βίγλατζης Α και κ.Αναγνώστου Γ

17 Φεβρουαρίου

Σεμινάριο ‘Βασικές Αρχές και μαθήματα Αυτοάμυνας’ στους μαθητές του σχολείου, από αξιωματικό της ελληνικής Αστυνομίας. Υπεύθυνος δραστηριότητας κ. Κουτουλάκος Χ.