Εκπαιδευτικές Δράσεις Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2022 | 2ο ΕΠΑΛ Σιβιτανιδείου ΔΣΤΕ

30 Σεπτεμβρίου - Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Οι μαθητές και μαθήτριες είχαν τη δυνατότητα να συμμετάσχουν σε οργανωμένες αθλητικές δραστηριότητες, με συντονιστή τον καθηγητή Φυσικής Αγωγής, κ. Βασίλειο Λιαρμακόπουλο.

*

17 Οκτωβρίου – Εκπαιδευτική επίσκεψη των τμημάτων Α1 και Α2 στο Πολεμικό Μουσείο

Συνοδοί καθηγητές : κ. Διακοπούλου, κ. Δαμιανής, κ. Στεφάνου και κ. Γκιζέλης

*

25 Οκτωβρίου – ημέρα ποίησης,  Βράβευση των μαθητών του 2ου ΕΠΑΛ στο διεθνή διαγωνισμό "Βάιος Φασούλας"

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές των τμημάτων Α3 και Α5 που βραβεύτηκαν και διακρίθηκαν.

Υπεύθυνοι δράσης: Γκέρτσικωφ Αικατερίνη, Παπαπαύλου Παναγιώτα, Πασιάκου Γεωργία

*

30 Οκτωβρίου – Ίδρυση σχολικής εφημερίδας του 2ου ΕΠΑΛ Σιβιτανιδείου. Κυκλοφορία 1ου Τεύχους

Οι μαθητές κατέγραψαν την ιστορία και τις δράσεις του σχολείου, έγραψαν άρθρα σχετικά με τις ανησυχίες τους και στο τέλος καταχώρησαν μικρές αγγελίες απευθυνόμενοι σε όλο το σχολείο.

Η σχολική εφημερίδα θα εκδίδεται κάθε μήνα μέχρι το τέλος της χρονιάς.

Υπεύθυνοι δράσης : κ.Διακοπούλου, κ. Καρούση και κ.Παντζούρη