Εκπαιδευτικές δράσεις Νοεμβρίου 2022 | 2ο ΕΠΑΛ Σιβιτανιδείου ΔΣΤΕ

9ος Διαγωνισμός Σκακιού

Μαθητές του σχολείου  συμμετείχαν στο Τουρνουά Σκακιού 2022-2023 για 9η συνεχή φορά, που έλαβε χώρα στον όροφο του 2ου ΕΠΑΛ.

Υπεύθυνος δράσης, ο καθηγητής  κ. Αναγνώστου Γ.

4 Νοεμβρίου

Συμμετοχή του σχολείου μας στην Αιμοδοσία της Σιβιτανιδείου σχολής, που πραγματοποιήθηκε στο μικρό θεατράκι της Σχολής. Μετά από ανακοίνωση του ιατρείου του ιδρύματος, προσήλθε εθελοντικά μεγάλος αριθμός μαθητών μας, ένδειξη της ευαισθησίας και της κοινωνικής τους προσφοράς.
Υπεύθυνοι δράσης; Η Υπ/ντρια κα Διακοπούλου Ι, και ο καθηγητής κ. Μανανάς Ν.

16 Νοεμβρίου

Στις 17.30 στην αίθουσα εκδηλώσεων της Σχολής  ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων των μαθητών του σχολείου.Στη συνάντηση προβλήθηκε βίντεο σχετικό με το σχολείο και τις παροχές του και στο τέλος οι γονείς ενημερώθηκαν από τους καθηγητές για την πρόοδο των μαθητών.

21 Νοεμβρίου

Τα τμήματα των Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών της Γ' τάξης επισκέφτηκαν τις εγκαταστάσεις της εταιρείας Sigma Security στον Αγ.Δημήτριο Αττικής.
Συνοδοί καθηγητές : κ. Βίγλατζης Α και κ.Αναγνώστου Γ.

23 Νοεμβρίου

Εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών του τμήματος ΓΟΔ  στο Νομισματικό μουσείο Αθηνών
Συνοδοί καθηγητές :  κα. Καζαντζίδου Μ. και η κα. Μανίκα Ν.

23 Νοεμβρίου

Εκπαιδευτική επίσκεψη των τμημάτων ΓΠΛ2 και ΓΠΛ3 της ειδικότητας "Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ" του Τομέα Πληροφορικής στο Ελληνικό Μουσείο Πληροφορικής
Συνοδοί καθηγητές : κα. Θεοδώρου Α, κα. Μήσιου Α και η κα. Βάκκα Β.