Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για συμμετοχή σε εγκεκριμένο πρόγραμμα ERASMUS+ 2019, Δράση ΚΑ1, Μαθησιακή Κινητικότητα Καταρτιζομένων σε Ιδρύματα Επαγγελματικής Κατάρτισης, που θα υλοποιηθεί με μαθητές/τριες του 2ου ΕΠΑΛ Σιβιτανιδείου Σχολής.

1. Κατάρτιση, 15 μαθητών/τριων  του  2ου ΕΠΑΛ τομέα Οικονομίας και Διοίκησης,  των ειδικοτήτων:  "Υπαλλήλων Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών" και "Τουριστικών  επιχειρήσεων" με τη συμμετοχή δύο (2) συνοδών εκπαιδευτικών, στο φορέα FU INTERNATIONAL ΤΕΝΕRIFE, στην Tενερίφη της Ισπανίας, για 2 εβδομάδες (14 ημέρες κατάρτισης + 2 ημέρες ταξίδι)  στο αντικείμενο του "International Marketing and Management in the Hotel Industry".
  2. Κατάρτιση, 10 μαθητών/τριων  του  2ου ΕΠΑΛ των ειδικοτήτων:  "Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής" και "Τεχνικός Η/Υ και δικτύων Η/Υ" με τη συμμετοχή δύο (2) συνοδών εκπαιδευτικών, στο φορέα INFOL Education, στην Ρώμη, για 2 εβδομάδες (14 ημέρες κατάρτισης + 2 ημέρες ταξίδι)  στο αντικείμενο του "Web Design & Development".